Kursy językowe w Poznaniu – najciekawsze oferty

Współczesny świat oferuje każdemu dostęp do niezliczonych pokładów wiedzy. Jeżeli więc pragniesz nauczyć się płynnie mówić, poprawnie pisać i rozumieć dany język, wcale nie musisz wyjechać do obcego kraju. Wystarczy jedynie zapisać się na kursy językowe dostępne w twoim mieście. Jest to niezwykle atrakcyjny sposób na zdobycie tych umiejętności, ponieważ sam decydujesz ile możesz poświęcić czasu na naukę, wybrać taki język, który cię interesuje oraz otrzymać certyfikat potwierdzający twój poziom. Ważne jest zatem, aby wybrać taką szkołę, która wyróżnia się pełnym profesjonalizmem i skutecznością w prowadzeniu kursów. Dlatego przyjrzyjmy się ofertom czterech najważniejszych szkół językowych w Poznaniu.

Szkoła językowa UAM

Znajduje się w samym centrum Poznania. W swojej ofercie posiada możliwość nauki 7 języków (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, włoskiego i rzadko spotykanej łaciny) na różnych poziomach, od podstawowego do w pełni zaawansowanego, w małych grupkach 6-8 osobowych. Wszelkie kursy prowadzone są przez doświadczoną i profesjonalna kadrę, która podchodzi do każdego studenta w sposób indywidualny. Lektorzy to głównie absolwenci szkół magisterskich i podyplomowych, którzy stale poszerzają własną wiedzę na warsztatach i szkoleniach. Wykorzystywane przez nich metody są oparty o wszelkie nowoczesne techniki nauczenia. To co wyróżnia tę placówkę wśród innych to kładzenie nacisku na praktykę. Zajęcia mają głównie charakter konwersacyjny, podczas których kursanci mają możliwość wyzbycia się barier językowych i konstruowania poprawie gramatycznych zdań na najróżniejsze tematy. Ponadto szkoła językowa UAM prowadzi specjalistyczne kursy z języka angielskiego i niemieckiego o charakterze biznesowym. Istnieją także zajęcia przygotowujące do egzaminów – TELC, TOEIC, DELF/DALF. Ceny za kursy są niezwykle atrakcyjne, bo już od 380 zł za 30 h, z bezpłatną możliwością konsultacji z lektorami.

źródło: http://sj.amu.edu.pl/kursy-jezykowe

Alfa Direct Centrum Językowe

Jest to szkoła, która oferuje niezwykle różnorodne kursy w bardzo atrakcyjnych cenach. Doświadczona kadra przeprowadza zajęcia dla dzieci (od przedszkolaków po licealistów) z wykorzystaniem wyselekcjonowanych materiałów dydaktycznych – tradycyjne podręczniki, filmy, muzyka. W ofercie znajdują się także kursy dla firm, podczas których pracownicy korporacji szybko i efektywnie przyswoją umiejętności językowe, oraz dla dorosłych. W tej ostatniej kategorii można wybrać zajęcia: standardowe w grupkach 6-10 osobowych (50 min – 16,90 zł), komfort w grupkach 4-5 osobowych (50 min – 22,9 zł), superkomfort grupy 3 osobowe (50 min 28,90 zł), one-2-one indywidualne (50 min – 79 zł). Szkoła ta wyróżnia się przede wszystkim prowadzeniem kursów metodą bezpośrednią (Direct Method), która polega na naturalnej nauce języka, tzn. studenci uczą się tak, jak dzieci swojego języka ojczystego. Dlatego na początku przykuwa się uwagę do słuchania i mówienia, a dopiero potem wprowadza się lekcje z czytania i pisania. Jest to niezwykle szybka i efektywna metoda. Ponadto można również skorzystać z oferty lekcji online, kursów egzaminacyjnych i wyjazdowych. Ceny są bardzo przystępne, z dodatkową możliwością skorzystania z wielu promocji i pakietów.

Enjoy – szkoła języków obcych

Cała filozofia tej placówki opiera się na słowie „enjoy”, które oznacza przyjemność. Wykwalifikowani lektorzy starają się, aby nauka nowego języka nie była żmudna i męcząca. Dlatego ich podejście do zajęć jest pełne pasji i entuzjazmu. W swojej ofercie szkoła posiada kursy dla dzieci, licealistów, firm i dorosłych. Nauczyciele wykorzystują wiele materiałów dydaktycznych, tak aby jak najefektywniej urozmaicić czas studentom. Głównie kładą nacisk na komunikację i praktykę. Do wyboru są kursy: standardowe – grupy 4-8 osobowe, 2 razy w tygodniu po 90 min (120h / 9 miesięcy 9 rat po 200 zł), przygotowujące do uzyskania certyfikatów FCE, CAE, CPE (120h / 9 miesięcy 9 rat po 226,67 zł), indywidualne (45 min za 60 zł) i maturalne (100h / 8 miesięcy 8 rat po 187,50 zł). Unikalną cechą tej szkoły jest właśnie przyjazne podejście do kursantów. Otrzymują oni w ramach zajęć gratisowy podręcznik, mają okazję wybrać dla siebie odpowiedni termin lekcji (placówka jest czynna w elastycznych godzinach od 8:00 do 21:00) oraz skorzystać z atrakcyjnych zniżek, np. przyprowadzenie znajomego to już 10% rabatu. Enjoy prowadzi zajęcia z nauki języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego i co ciekawe polskiego dla obcokrajowców.

Active Study Szkoła Językowa

Placówka ta posiada niezwykle interesujący i bogaty wybór kursów. Jej główne cechy to pasja, profesjonalizm i doświadczenie. W szkole uczy doskonale wyszkolona kadra filologów, lektorów i native speakerów, którzy prowadzą zajęcia z nauki bardzo wielu języków. Poza tymi najbardziej popularnymi, studencie mają szansę wziąć lekcje ze: szwedzkiego, duńskiego, japońskiego, chińskiego, norweskiego, czy niderlandzkiego. Kursy prowadzone są w siedzibie Active Study lub w miejscu wyznaczonym przez ucznia. W ofercie znajdują się zajęcia dla dzieci, firm, instytucji, dorosłych i seniorów. Są one prowadzone w bardzo urozmaicony sposób – indywidualnie, w parach, w grupach, gdzie stawia się głownie na naukę komunikowania się. Istnieją kursy: ogólne – raz lub dwa razy po 90 min w tyg., intensywne – większe tempo i natężenie pracy (istnieje możliwość przygotowania specjalnego kuru dla potrzeb ucznia, np. do – rozmowy kwalifikacyjnej, wyjazdu, egzaminu itp.), egzaminacyjne – nie tylko z języka angielskiego, 50 plus – raz w tygodniu, przyjazna, swobodna atmosfera i online. Ceny za poszczególne zajęcia są bardzo różnorodne i atrakcyjne (grupowe zaczynają się od 16 do 19 zł za 45 min; indywidualne od 38 do 110 zł za 60 min – w zależności od intensywności, ilości osób i kadry).

Możliwości na naukę języków w Poznaniu jest naprawdę bardzo wiele, a każda z przedstawionych szkół posiada charakterystyczne cechy, metody i oferty. Warto zatem odwiedzić strony internetowe tych placówek, aby zdobyć jeszcze więcej informacji, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z daną szkołą językową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *